Aktualności

Drodzy Czytelnicy portalu patres.pl!

Od ponad dwóch miesięcy portal poświęcony Ojcom Kościoła odwiedza codziennie ponad 1000 użytkowników Internetu. Tak duże zainteresowanie Ojcami, ich myślą i życiem, niezmiernie cieszy. Cieszą także pozytywne głosy docierające do mnie podczas niejednokrotnie zupełnie przypadkowych spotkań w świecie realnym, które upewniają, że trud wkładany w tworzenie tej strony nie jest daremny. Wasza obecność na portalu jest świadectwem, że Kościół nieustannie potrzebuje kontaktu ze swoimi Ojcami.

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się rozwijać i rozbudowywać portal poświęcony Ojcom. Do tego jednak potrzebne jest Wasze, drodzy Czytelnicy, zaangażowanie.

Co możecie zrobić?

Przede wszystkim zapraszam do aktywnej obecności na portalu. Każdy tekst zamieszczany na łamach patres.pl może być komentowany przez odwiedzających, do czego serdecznie zachęcam. Zapraszam też wszystkich zajmujących się Ojcami, czy to zawodowo czy bardziej hobbistycznie, do pisania tekstów, które chętnie zamieszczę na portalu.

Inną formą pomocy w budowaniu strony internetowej patres.pl jest informowanie o niej swoich znajomych. Można mailem podesłać link do jakiegoś artykułu, można polubić portal na Facebooku i udostępniać nasze posty na swoich profilach. W dobie komunikacji wirtualnej takie działania mają olbrzymie znaczenie i będę za nie bardzo wdzięczny.

I wreszcie jest jeszcze możliwość wsparcia rozwoju portalu finansowo. Od ponad dwóch lat patres.pl redagowany jest przez wolontariuszy, którzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia za pracę translatorską i redakcyjną. Jest dla nas oczywiste, że portal nigdy nie stanie się przedsięwzięciem komercyjnym, dostęp do coraz większych zasobów tekstów patrystycznych będzie tutaj zawsze bezpłatny. Wasze wsparcie finansowe wykorzystane będzie na promowanie strony w Internecie, żeby więcej ludzi dowiedziało się o stronie, na której mogą znaleźć teksty Ojców i artykuły dotyczące pierwszych wieków chrześcijaństwa. Poza tym Wasze, nawet nieduże wsparcie portalu patres.pl pomoże włączyć w pracę nad stroną większą ilość tłumaczy, gdyż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ciężką pracę translatorską w ramach wolontariatu.

Jestem przekonany, że jeśli zaledwie kilka osób z ponad 1000 regularnie czytujących portal patres.pl wesprze go finansowo, uda nam się wspólnymi siłami stworzyć w sieci miejsce zupełnie wyjątkowe. Jeśli więc, drogi Czytelniku, podoba Ci się strona Ojców Kościoła, doceniasz trud tworzących ją i chciałbyś jej rozwoju, zapraszam do przekazania finansowego wsparcia Stowarzyszeniu „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, które prowadzi stronę. Darowizny można wpłacać na konto: mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388, tytułem: wsparcie patres.pl.

Za każdą formę wsparcia portalu – przez własne zaangażowanie, przez informowanie o nim lub przekazanie finansowego wsparcia – z góry dziękuję Czytelnikom w imieniu własnym i Ojców.

Z serdecznym pozdrowieniem i modlitwą

Ks. dr Przemysław M. Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *