Kategorie | Aktualności

Kto czyta Ojców? Obserwacje z facebooka…

profilojcow

Portal patres.pl od 15 marca 2014 roku ma swój profil na facebooku, który do dzisiaj polubiło 2228 osób. Statystyki dostępne dla administratora profilu sporo mówią o użytkownikach naszego portalu. Ujmując rzecz krótko: czytają nas młodzi, wykształceni z wielkich miast…

Zdecydowana większość fanów Ojców na facebooku to mieszkańcy Polski, choć mamy polubienia także w innych krajach: Niemcy (13 polubień), Wielka Brytania (10), Egipt (6), Stany Zjednoczone (6), Ukraina (5). Trzech fanów patres.pl ma w Brazylii, dwóch w Kolumbii, po jednym w RPA, Urugwaju i Meksyku. Jednym słowem – światowy zasięg! Jeśli chodzi o patrystyczną mapę Polski budowaną na podstawie polubień profilu patres.pl na facebooku, to najwięcej fanów Ojcowie mają w Warszawie (280), Łodzi, Krakowie i Poznaniu. Teksty Ojców trafiają jednak także do Żywca, Chojnic, Ełku i Radomia.

Co ciekawe, więcej fanów Ojcowie mają wśród mężczyzn niż kobiet. Wśród fanów profilu panowie mają zdecydowaną przewagę: 62 %, zaś wśród wszystkich odwiedzających profil już trochę mniejszą: 54 %. Wygląda na to, że panie czytają Ojców bez deklaracji uczuć, panowie chętniej klikają „Lubię to”.

Najliczniejszą grupą Czytelników stanowią osoby w wieku od 35 do 44 lat (30% fanów), potem młodsi: 25-34 (27%). Osób między 18. a 24. rokiem życia oraz między 45. a 54. rokiem życia jest mniej więcej tyle samo – po 15 %.

Jeśli chodzi o aktywnych fanów, czyli tych, którzy klikają pod postami „lubię to” lub „udostępnij”, to statystyki wskazują na ciekawą rzecz: panie, które nie polubiły profilu, są najaktywniejsze w lubieniu wpisów… Wśród aktywnych fanów łodzianie wyprzedzają warszawiaków. Mamy też po jednym aktywnym fanie w miejscowości Brugge w Belgii, w Setagaya-ku, Tokio oraz w Hamburgu.

Wszystkim Czytelnikom portalu poświęconego Ojcom Kościoła bardzo dziękuję za zainteresowanie ich myślą i historią. Dzięki także za odwiedziny na łamach portalu, która jest sensem naszej pracy translatorskiej i publikacyjnej. Dziękuję za promowanie strony w Internecie przez zapraszanie znajomych po polubienia profilu, rozsyłanie linków do artykułów i tekstów Ojców, komentowanie i udostępnianie innym publikowanych treści.

ks. dr Przemysław M. Szewczyk

PS Przy okazji takiego wpisu nie trzeba chyba przypominać o kliknięciu „Lubię to” i „Udostępnij”… ;). Warto natomiast wspomnieć, że ci, którzy polubili nasz profil na facebooku, mogą wysłać do znajomych zaproszenie, żeby zrobili to samo. Wystarczy dobrze poszukać, gdzie w menu kryje się ta opcja, bo administracja fb co rusz to zmienia… Dlaczego? Hmm…. Jak nie wiadomo, o co chodzi… to chodzi o…?

 

Dodaj Komentarz

Newsletter

Kolejna multimedialna publikacja patrystyczna

Kinoteka Patrystyczna

Myśl Ojców na dziś

Pewni ludzie prości, chociaż wierzą, że te słowa Psalmów są natchnione przez Boga, to jednak uważają, że trzeba je wykonywać z melodią z racji na piękno takiego wykonania i dla przyjemności słuchania. Nie jest jednak tak. Pismo przecież nie szukało tego, co słodkie i przekonywujące, lecz to dla korzyści duszy rzecz została tak zaplanowana, a zwłaszcza dla dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że wypadało, aby boskie Pismo chwaliło Boga nie samym tylko ciągłym tekstem, ale także szeroko rozchodzącym się głosem. Po drugie natomiast, dlatego że podobnie jak harmonia łącząca instrumenty muzyczne doprowadza do doskonałości jedno wspólne brzmienie, tak samo – ponieważ w duszy ukazują się różne poruszenia i jest w niej zarówno logiczne myślenie, jak i pragnienie oraz żywe namiętności, a przez ich poruszenie dokonuje się działanie członków ciała – Logos chce, aby człowiek nie był pozbawiony współbrzmienia z samym sobą i aby nie był wewnętrznie podzielony, skoro rzeczy najlepsze są skutkiem logicznego myślenia, zaś czyny złe są działaniem z porywu serca.
Atanazy Wielki, List do Marcelina, 27, IV wiek po Chr.