Artykuły patrystyczne

Modlitwa psalmami: wideo komentarz do Listu do Marcelina św. Atanazego

Psalmy od początku istnienia Kościoła są jego ulubioną modlitwą. Czemu modlitwa psalmami jest tak ważna dla chrześcijan?

Wideo komentarz jest elementem projektu realizowanego przez porta Patres.pl oraz Wydawnictwo WAM: wspólnie wydajemy książki z tekstami Ojców Kościoła i opatrujemy je komentarzem tłumacza (ks. dr. Przemysława Szewczyka), żeby ich myśl wyjaśnić i pogłębić. Pierwszą książką była publikacja „Znak jedności. Tajemnica Eucharystii” z czterema homiliami świętego Augustyna do 6. rozdziału Ewangelii Jana (Mowa Eucharystyczna Jezusa). Przed kilkoma dniami ukazała się druga książka w serii: „Chrystus i Jego Kościół. Siedem listów„, w której znajdziecie pisma świętego Atanazego. Zapraszamy do zainteresowania się publikacjami!

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, żeby propagować nauczanie Ojców Kościoła, będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie. Dzięki przekazanym nam środkom, będziemy mogli rozbudować portal i zamieszczać więcej przekładów.

Wesprzyj portal Patres.pl

 

[button link=”https://ssl.dotpay.pl/t2/?pid=7kf0pbzqkxqtr6v3cqpap6p9jfktg12w” window=”yes”]PRZEKAŻ 30 PLN[/button] [button link=”https://ssl.dotpay.pl/t2/?pid=cqcth7tctvuckt0kz6mwj6ne7u5k3x16″ window=”yes”]PRZEKAŻ 50 PLN[/button] [button link=”https://ssl.dotpay.pl/t2/?pid=01tuu3rexkud2ks41rz9r1b4pcaftuz0″ window=”yes”]PRZEKAŻ 100 PLN[/button]

Portal Patres.pl tworzy Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Działanie Stowarzyszenia można wesprzeć także zostając patronem Domu Wschodniego na portalu Patronite.pl.

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *