Aktualności

Wydajemy książkę!

Drodzy Czytelnicy portalu patres.pl!

Od trzech lat istnieje w Internecie to miejsce, w którym możecie znaleźć teksty Ojców Kościoła przybliżające ich naukę. Regularnie portal odwiedza kilkaset osób i to dzięki Waszemu zainteresowaniu Ojcami mamy głębokie przekonanie, że trud wkładany w tworzenie portalu ma sens. Wasza obecność na stronach internetowych poświęconych Ojcom Kościoła ośmiela nas do podjęcia kolejnej inicjatywy: chcemy wydać wraz z Wami książkę.
Wszystkie prace przygotowawcze do publikacji są już wykonane. Mamy doskonałe teksty św. Augustyna – cztery homilie na 6. rozdział Ewangelii św. Jana – przetłumaczone przez ks. dr. Przemysława M. Szewczyka. Łukasz Głowacki, dziennikarz Radia Plus nagrał te teksty, żeby homilii Augustyna można było także posłuchać. Jest już projekt okładki. Jedyne czego brakuje, to pieniądze, żeby książka wraz z audiobookiem mogła ujrzeć światło dzienne. Liczymy, że wspólnymi siłami uda się zebrać potrzebne środki i portal Patres.pl – Redakcja i Czytelnicy – stanie się wydawcą książki.

Nasza propozycja jest następująca. Potrzebujemy 200 osób, które wpłacą 50 PLN na konto Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis”, będącego właścicielem portalu Patres.pl. W zamian każda z tych osób otrzyma książkę-cegiełkę z dodatkową stroną stworzoną indywidualnie dla każdego z ofiarodawców. W ten sposób wspólnymi siłami uzbieramy budżet potrzebny na wydanie publikacji, zaś dochód z jej sprzedaży przeznaczymy na następne wydawnictwa. Zapraszamy Was zatem do współudziału w wydawaniu tekstów Ojców Kościoła.

Wpłaty na wydanie homilii Augustyna należy przelać na konto:

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Kazimierza Wielkiego 3 m. 9; 20-611 Lublin
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388

Tytuł przelewu: Augustyn

Już teraz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w propagowanie myśli Ojców Kościoła!

Redakcja portalu Patres.pl

3 komentarze do “Wydajemy książkę!

 • Aurelius Augustinus (w zasadzie to dwa imiona); od „aurum”- złoto Au w tablicach Mendelejewa; i drugie od „augustus” – znakomity, wspaniały (święty).

  Dwie myśli Augustyna nieustannie, w życiu, mi towarzyszą:

  1. Miłości moja – tak Późno Cię poznałem.

  2. Stworzyłeś nas, Panie, dla Siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Tobie.

  PS: Za trzy godz. dokonam wpłaty.

  Odpowiedz
 • Można coś wiedzieć w tej sprawie.Bo interesuje mnie ta sprawa.No proszę o odpowiedz w tej sprawie.Stanisław.

  Odpowiedz
 • Czy zbiórka nadal jest aktualna? Chciałbym dokonać przelewu, ale nie wiem czy ma to jeszcze sens :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *