VII. Patriarchaty starożytnego Kościoła

Chrześcijaństwo rozpoczynając od Jerozolimy rozszerza się do największych miast Cesarstwa Rzymskiego: Antiochii, Rzymu, Aleksandrii. Później powraca do Jerozolimy i wraz z postaniem nowej stolicy cesarstwa, Konstantynopolu tworzy w tym miejscu kolejny wielki ośrodek starożytnego chrześcijaństwa. W kolejnym wykładzie patrystycznym ks. dr Przemysław Szewczyk szkicuje „geografię” pierwotnego Kościoła.

Zobacz inne wykłady:

I. Kim są Ojcowie?
II. Judeochrześcijaństwo
III. Kościół w Cesarstwie Rzymskim
IV. Schizmy po prześladowaniach
V. Początki monastycyzmu chrześcijańskiego
VI. Kształtowanie się hierarchii kościelnej
VIII. Ariusz i arianizm
IX. Synody i sobory pierwszych wieków


Drogi Czytelniku,

bardzo się cieszymy Twoją obecnością na tym portalu! Cieszy nas Twoje zainteresowanie myślą, nauką i życiem Ojców Kościoła, bo sami jesteśmy głęboko przekonani, że Kościół dla swojej żywotności potrzebuje nieustannego czerpania z tych, których wybrał Bóg, żeby byli aż do końca istnienia świata jego Ojcami.

Nasz portal opiera się na pracy woluntarnej kilku osób, konieczne koszty (opłacenie serwera i podstawowych usług informatycznych) pokrywa Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Jeśli chcecie wesprzeć rozbudowę portalu, będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie. Dzięki przekazanym nam środkom, będziemy w stanie zrealizować dużo więcej tłumaczeń, nagrań filmowych i publikacji oraz dotrzeć do większego grona odbiorców.

Środki na portal Patres.pl można przekazać na konto:
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
W tytule przelewu należy podać: patres.pl

PRZEKAŻ 30 PLN PRZEKAŻ 50 PLN  PRZEKAŻ 100 PLN

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *