Kategorie | Filmy, Świat Ojców

Ojcowie na YouTube’ie

ojcowie

Przy współpracy z dziennikarzem Łukaszem Głowackim, twórcą youtube’owego kanału Maskacjusz TV, portal Patres.pl wkracza na YouTube. W cyklu „Ojcowie” publikowane będą co tydzień krótkie filmiki prezentujące sylwetki i nauczanie Ojców. Dziś inaugurujemy ten projekt pierwszym odcinkiem: „Fundament”. Zapraszamy!

Publikowane materiały dostępne będą na naszym portalu. Powstał także profil cyklu na Facebooku – zachęcamy do polubienia!

Dodaj Komentarz

Newsletter

Kolejna multimedialna publikacja patrystyczna

Kinoteka Patrystyczna

Myśl Ojców na dziś

Nasz Zbawca, gdy stał się dla nas człowiekiem, z jednej strony wydał za nas na śmierć swoje własne ciało, aby wszystkich wybawić od śmierci, a z drugiej – chcąc ukazać nam swój własny, niebiański i doskonały sposób postępowania – wyraził go w sobie samym, aby już nikt nie był łatwo zwodzony przez nieprzyjaciela, skoro posiada gwarancję stałości: zwycięstwo nad diabłem odniesione przez Niego za nas. Dlatego więc nie tylko nauczał, lecz i uczynił to, czego nauczał, aby każdy – słysząc słowa: „Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca” – zarówno słuchał Go, gdy przemawia, jak i brał z Niego przykład, wpatrując się w Niego niczym w obraz.
Atanazy Wielki, List do Marcelina, 13, IV wiek po Chr.