Beda Czcigodny, anglosaski mnich żyjący na przełomie VI i IVII wieku po Chrystusie, o którym więcej możecie przeczytać tutaj, zostawił nam przepiękny Komentarz do Ewangelii według świętego Marka napisany na podstawie wielu tekstów patrystycznych. Na tej stronie możecie znaleźć wszystkie przekłady tej księgi, które we fragmentach ukazują się na naszym portalu. Jak Bóg da, któregoś dnia, będzie to przekład kompletny tego wyjątkowego dzieła.


Wstęp

Rozdział I

Rozdział II

Rozdział XIII


Drogi Czytelniku,

bardzo się cieszymy Twoją obecnością na tym portalu! Cieszy nas Twoje zainteresowanie myślą, nauką i życiem Ojców Kościoła, bo sami jesteśmy głęboko przekonani, że Kościół dla swojej żywotności potrzebuje nieustannego czerpania z tych, których wybrał Bóg, żeby byli aż do końca istnienia świata jego Ojcami.

Nasz portal opiera się na pracy woluntarnej kilku osób, konieczne koszty (opłacenie serwera i podstawowych usług informatycznych) pokrywa Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Jeśli chcecie wesprzeć rozbudowę portalu, będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie. Dzięki przekazanym nam środkom, będziemy w stanie zrealizować dużo więcej tłumaczeń, nagrań filmowych i publikacji oraz dotrzeć do większego grona odbiorców.

Środki na portal Patres.pl można przekazać na konto:
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
W tytule przelewu należy podać: patres.pl

PRZEKAŻ 30 PLN PRZEKAŻ 50 PLN   PRZEKAŻ 100 PLN

Dziękujemy!